Ostatní

V Praze bohužel neexistuje jedno místo, kam by bylo možné odvézt všechny nepotřebné věci. Věci ale lze darovat skrze aplikace za odnos nebo symbolickou cenu. Věci lze nabízet skrze Facebook Marketplace, aplikaci Nevyhazujto nebo Darujizaodvoz.

Pokojové květiny aktuálně není možné v Praze nikde odložit. Dříve existovala místa, kam bylo možné pokojovky zavést, kde se o ně postarali a dále prodali, ale ta už ukončila činnost. Proto květiny ideálně darujte přes darovací aplikace nebo ve FB skupině Green swap.

Kancelářský nábytek zvláště větších rozměrů není možné aktuálně nikam odvézt. Do re-use kontejnerů na sběrných dvorech se nevejde, Nábytková banka se soustředí na nábytek do domácností a charitativní obchody nemají tak velké prostory, kde by nábytek skladovali.

Nefunkční elektro také není možné nikde odložit k dalšímu využití. Ve Vídni existuje opravárna, která lidem věci opravuje a pokud opravit nejdou, alespoň věci využije na náhradní díly. Zároveň přijímá věci, které opravit jdou, ale majitelé věci již nevyužijí. Po opravě pak věci prodává.