Palmovka

Re-use centrum bude v létě zavřené, otevřeno bude do konce června a pak zase od září. Otevírací doba reuse centra na Palmovce je každé pondělí a čtvrtek 14-18 hod. Adresa Zenklova 36, Praha 8. Re-use centrum se nachází v suterénu (bývalá hospoda Třetí poločas).

Kontakt: Hana Matoušová (777825758)

Zde je přehled věcí, které v re-use centru odebereme. Materiál posléze poskytneme těm, kteří ho ještě dál využijí. Pokud byste měli zájem materiál odebírat pro svoji tvorbu, ozvěte se na email matousova.hana@gmail.com.

Textil a šicí potřeby pro ateliér Ultravagant (uv@ultravagant.cz) a další upcyklační dílny. Látky, knoflíky, špendlíky, přezky, kůži, opasky, šicí stroje, ale i oblečení (vždy ale vyprané). Počítejte s tím, že oblečení použijeme jako materiál k přešití. Nosit můžete oblečení (kromě spodního prádla), které v současné podobě už velmi pravděpodobně nikdo nebude nosit (moc krátké sukně, nepraktické střihy, kravaty atd). Oblečení může být i nějak poničené, ale může mít hezký detail nebo příjemný materiál, který se ještě využije, případně lze skvrny či dírky na oblečení kreativně zakrýt. Bavlněná trička lze nastříhat na tričkovinu na háčkování. Stále nositelné oblečení noste spíše do charitativních obchodů (Adra a Přestupní stanice na Žižkově, Sue Ryder (Italská nebo Štěpánská).

Šperky a komponenty pro výrobu šperků. Využijeme je pro tvorbu divadelních kostýmů a dekorací. Mohou být i mírně poškozené, použijeme jako materiál. Pěkné nositelné šperky noste spíše do charitních obchodů.

Vlny, příze. Cokoli, z čeho se dá plést a háčkovat. Příze, které nekoušou, dostane projekt Ponožky od babičky, ten zbytek půjde na veselé oplétání, tzv. guerilla knitting.

Papírové tašky předáme neziskové organizaci, která v nich bude rozdávat potravinové pomoci.

Korkové zátky od vína či jiných nápojů. Poslouží k výrobě nástěnek, dekorací a tvoření s dětmi.

Obrazy, rámy, které již nevyužijete. Vaše krajinky a zátiší s vázami updatujeme.

Magnety a plechy na výrobu magnetických kořenek a nástěnek. Využijeme i magnetky na ledničku.

Narozeninové či svatební dekorace, fotokoutky je zbytečné vyhodit po jednom využití. Ještě se na pár oslavách mohou využít.

Semínka rostlin z vaší zahrady doručíme do spřátelené komunitní zahrady.

Bublinková fólie – bude předána e-shopům, které ji znovu použijí při balíčky materiál.

Výtvarné a školní potřeby – pastelky, štětce, barvy, voskovky, barevné papíry, rámy, staré obrazy, modelační hmoty, potravinářské barvy, školní tašky.

Štendry – těch není nikdy dost.